maistologas

Tinklaraštis apie mitybą

Gliukozės kiekis kraujyje ir hipoglikemija

Parašykite komentarą

Gliukozės kiekis kraujyje

Gliukozės kiekis kraujyje yra svarbus rodiklis, o jo sumažėjimas ar padidėjimas gali pranašauti ligą. Gliukozės kiekis kraujyje kartais būna per mažas, tuomet liga vadinama hipoglikemija. Daugelio žmonių, besiskundžiančių neaiškios kilmės nuovargiu, kraujyje trūksta cukraus. Cukraus sumažėjimas kraujyje, vadinamas hipoglikemija, sukelia nuovargį, nes kraujyje trūkstant cukraus organizmas nepakankamai gauna energijos.

Kraujyje cukraus gali sumažėti net tiems žmonėms, kurie turi pakankamai energijos atsargų glikogeno ir kūno riebalų pavidalu — tiesiog šios atsargos dėl tam tikrų priežasčių nevirsta cukrumi, kurio reikia energijai atpalaiduoti. Tai šiek tiek primena automobilio variklio gedimą, kai sutrinka degalų įpurškimas. Benzino bakas gali būti sklidinas, bet paleisti variklio neįmanoma ir automobilis nejuda iš vietos. Kraujyje cukraus sumažėja dėl keleto galimų priežasčių. Normalu, jei cukraus kiekis sumažėja laiku nepavalgius ar išeikvojus daug energijos.

Kai kurie žmonės turi įgimtą polinkį į hipoglikemiją. Daugeliu atvejų padidinti cukraus kiekį kraujyje padeda tinkamai pasirinktas maistas ir reguliarus maitinimasis. Hipoglikemijos požymiai yra stipraus nuovargio pasireiškimas, nuolatinis silpnumas, išsiblaškymas, blogos nuotaikos ir irzlumo priepuoliai, didelis alkis, potraukis saldiems ir miltiniams gaminiams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s